پس از معرفی دوج چلنجر کانسپت در موتورشو دیترویت سال ۲۰۰۶ اینک خبر از تولید این خودرو در همین سال به گوش میرسد .به احتمال زیاد مدل تولیدی دوج چلنجر در نمایشگاه شیکاگو که در ماه فوریه برگزار میشود رونمایی خواهد شد .
برای سال ۲۰۰۸ تنها یک مدل چلنجر عرضه میشود . این مدل با کد SRT8 تولید خواهد شد .
موتور در نظر گرفته شده برای این مدل از نوع " همی " میباشد كه 6.1 لیتر حجم و هشت سیلندر دارد . قدرت این موتور برابر 425 اسب بخار و گشتاور آن برابر 420 پوندفوت میباشد .
این مدل در سه رنگ مشكی - نقره ای و نارنجی همی قابل سفارش است . البته به نظر می رسد كه استقبال خوبی از این خودرو به عمل بیاید چرا كه شركت دوج ادعا میكند كه در روز اول ثبت نام برای این خودرو 4300 پیش پرداخت از سوی خریداران دریافت كرده است !

Click the image to open in full size.


 

برای سال 2009 مدل های پایه و R/T نیز به خانواده ی چلنجر اضافه خواهند شد .قیمت این خودرو تنها 1400 دلار از برادرش دوج چارجر SRT8 گران تر است . در مورد ظاهر این خودرو باید گفت كه فرم دایره ای شكل چراغ های جلو و نحوه ی قرارگیری آن ها این خودرو را به مدل دهه ی 70 شبیه مینماید . طراحی چلنجر جدید را باید به نوعی بازگشت به گذشته به حساب آورد . زیرا علاوه بر چراغ های جلو كه اقتباس انكار ناپذیری از مدل موفق قبلی دارید خطوط بدنه و شیب ها و قوس های آن نیز تا حد زیادی از مدل قبلی الهام گیری شده است .


 

Click the image to open in full size. 

البته الهام گیری از گذشته علاوه بر این كه جذابیت این خودرو را كم نكرده بلكه توانسته ظاهری خشن و پرافتخار به این خودرو ببخشد .
پایان سخن :
در پایان باید گفت كه با توجه به موتور قدرتمند - ظاهر جذاب و قیمت مناسبی كه چلنجر در اختیار دارد میتوان شاهد فروش بالای این خودرو و رقابت داغ آن با خودروهایی نظیر شورلت كوروت و فورد موستانگ بود .
البته پیش فروش 4300 دستگاه از این خودرو آن هم در روز اول خود موید درخشان بودن آینده ی این خودروست

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 18 آبان 1388    | توسط: مسعود عجمی & سامان تبریی    | طبقه بندی: --- خودرو های آمریکایی،     | نظرات()