در اواسط دهه 50 شورلت محصولی به نام ایمپالا را طراحی و به خط تولید فرستاد، این مدل درانواع سدان،کوپه،کوپه روباز و استیشن واگن تولید و از فروش بسیار خوبی برخوردار شد، زیبایی وامنیت و راحتی و ابعاد بزرگ مشخصات این خودروبود.
از اصلی ترین دلایل فروش خوب و سود دهی این محصول برای کمپانی می توان به تجهیزات قابل قبول – قیمت مناسب و هزینه نگهداری بسیار مناسب آن اشاره کرد .اتومبیل مورد بحث این مطلب به مدل 64 ایمپالا باز می گردد
این مدل با طراحی بسیار ساده در عین حال فوق العاده زیبا شاهکاری از شورلت به حساب می آید که تا کنون با گذشت بیش از 4 دهه از تولید آن مورد توجه بسیاری از علاقه مندان به اتومبیل های عضلانی و کلاسیک قرار دارد.

طراحی بدنه به صورت مکعب مستطیل می باشد که زاویه شیشه جلو و عقب آن را از شبیه بودن کامل به مکعب کمی دور نگه داشته است!
بر روی کاپوت و صندوق بار کاملا صاف ایمپالا دو زه کرومی نصب شده که از وسط خودروودر یک امتداد می گذرند،دو زه کرومی دیگر طرفین خودرو را در بر میگیرند.
قطعات کرومی این خودرو فقط به این چند زهوار ختم نشده و شامل زه های دور شیشه هاپشت صندوق عقب – جلو پنجره شبکه ای شکل –سپرهای ساده و بزرگ – حروف تشکیل دهنده نام ایمپالا ،آرم آن ،قالپاق ها و ...می باشد.
در این سال مدل که به صورت استاندارد با ستون بین درهای جلو و عقب تولید می شد،قابل سفارش بدون ستون نیز بود ،در مدل بدون ستون میانی که زیباتر ازمدل استاندارد آن بود دو قاب روی شیشه های جانبی را پر می کنند به هم چسبیده و در طاهر مانند ستون به نظر می آیند.مدل کوپه ایمپالا نیز بدون ستون عرضه می گردید .


موتورهای قابل سفارش عبارت بودند از 6 سیلندر خطی وهشت سیلندر خورجینی 350 اینچ مکعب.موتور هایی با حجم بالاتر نیز قابل سفارش بوده که از قدرت های بسیار بالا و وحشتناک بهره می بردند که قدرت بعضی از آنها به بیش از 400 اسب بخار می رسید.اکثر مدل ها از گیربکس اتوماتیک بهره می بردند که برخی از آنها با گیربکس دستی سفارش داده شده بودند .
در زمان تولید ایمپالا 64 تعداد فراوانی از این خودروی ارزشمند به کشور ما وارد گردید ولی در این چند سال اخیر اکثر آنها به دلیل سن بالایی که از عمرشان گذرانده بودند،بدون توجه به ارزش آنها روانه محل جمع آوری خودروهای فرسوده شدند و تعداد اندکی از آنها باقی مانده

Impala ss Lowrider

GM: اصالت و زیبایی:Chevrolet كلاس:Cadillac عشق: Pontiac طراحی منحصر بفرد: Buick

If Jesus was here today I bet Hed drive a Chevrolet

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 20 آبان 1388    | توسط: مسعود عجمی & سامان تبریی    | طبقه بندی: --- خودرو های آمریکایی، شورلت،     | نظرات()