40 سال است که موستانگ طراحی شده و در بازار فروش یکه تازی می کند. اگر فیلم Btllitt را دیده باشید به خاطر دارید موستانگ چه عجوبه بود و هست. مدل 2008 این موستانگ با آلومینیوم تزیین شده و افزایش ابعاد زیاد تغییر نکرده و هیچوقت اصالتش را از دست نداده. این چیزی است که بیشتر خودرو ها در هنگام دوباره سازی دچار آن می شوند. مثلا اگر به یاد آورید نیسان GT-R تغییر کرد ولی اصالتش که خیلی سعی کردند تغییر نکند تغییر کرد چون فکر می کردند با تغییر شاید بتوان بر فروش افزود ولی اگر فورد الآن موستانگ دهه 60 را عرضه کند مردم هجومی می آورند که در تاریخ ثبت می شود.
موستانگ با پیشرانه 4.6 لیتری با آرایش V8 برای فیلم ذکر شده ساخته شده بود که 315 السب بخار قدرت داشت. همچنین گشتاور 440 نیوتی هم قابل ذکر است
.

Click the image to open in full size.

موستانگ GT هم با قدرت 300 اسب بود که با چهار اسب بیشتر از مدل شلبی در دور 6500 بودکه نسبت به موستانگ مورد نظر ما ضعیف تر بودند. تقسیم وزن 50 /50 در موستانگ بسیار هیجان انگیز است. این تقسیم باعث شده تا شتاب صفر تا 96 را 0.3 ثانیه از دیگران (دیگر موستانگ ها) بهتر باشد. مسابقه با این موستانگ از هیجان ترین بخش های فیلم بود. فورد تصمیم خود را گرفته بود تا در این فیلم هنر نمایی کند نه تبلیغ.

Click the image to open in full size.

Click the image to open in full size.

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 21 آبان 1388    | توسط: مسعود عجمی & سامان تبریی    | طبقه بندی: --- خودرو های آمریکایی،     | نظرات()