Lamborghini Reventonهمون طور که می دونید مدتی پیش نمایشگاه فرانکفورت بر پا شد و اتومبیل های بسیار زیبا و عجیبی در آن پرده برداری شد. رونتون یکی از اون ها بود . البته این لامبورگینی در کمتر از 3 روز تمام دنیا را متعجب کد به شکلی که چندین بار مکرر در اخبار محلی ایران ازآن یاد شد . همون طور که پیدا هست مشخصه که دیگه مدتها هیچ فردی جرئت حرف زدن نخواهد داشت . اگه همه چیز رو هم قلم بریم از اصالت نباید حرفی به میون بیاد . چرا که تمامی اصالت های لامبو پیر در این جوان ظهور یافته است . در طراحی این خودرو حداکثر توجه به اصول آئرودینامیک و جریان هوا شده است به طوری که هیچ گونه صدا و مشکلی برای سرنشینان به ارمغان نمی آید . قبوله که در عصر حضر این اتومبیل عجیب ترین و خفن ترین هست , اما بهترین در سرعت و قدرت نیست . چرا که سرعتش برابر 340 کیلومتر بر ساعت هست و شتابش 3.4 ثانیه . دقیقا بوگاتی ویرون در این جا سر افرازی میکند . چرا که شتابش بیشتر بوده و سرعتش 400 کیلومتر بر ساعت است .تولید کنندگان این اتومبیل به سیاست هم نیم نگاهی کرده اند . چرا که بیشتر از 20 عدد از آن تولید نمی شود . پس شما امیدی نداشته باش .

بدنه :

شکل کلی بدنه به طرف جلو هست . حتی دماغه ی اصلو جلوی خودرو هم به صورت فوق العاده تیز در آمده است . دیفیوز ها , چراغ ها , سپر , کاپوت , عقب همه و همه به صورتی تازه طراحی شده اند اما هنوز آن قیافه و اصالت قدیمی در بدنه موج می زند . برای بدنه ی عروس خانوم خوشگل ما رنگ سبز/ خاکستری متالیک انتخاب شده است . رنگ بسیار زیبا و برازنده ای هست . ظاهرا که فقط همین رنگ برازنده بوده و ارائه می شود .به گفته ی من نه به گفته ی طراحان اتومبیل در طراحی رونتون جان از هواپیماهای جنگنده ی اف22 الهام گرفته شده است . استفاده ی فوق العاده از فیبر کربن در بدنه و داخل موجب کاهش وزن عجیب این خودرو شده است . جریان هوا از زیر سپر جلو آغاز شده و تا دیفیوز زیر سپر عقب بدرقه می شود . هنوز که هنوز هست لامبو به 5 پره بودن رینگ خود وفا دار باقی مانده است . زحمت برف پاک کن این اتومبیل رو یک برف پاک کن بزرگ و قدرتمند می کشد . لامبو مدل های بسیاری را عرضه کرده است , اما هیچ کدام مثل این یکی نیستند . چراغ های جلو دارای هفت عدد LED ، چراغ های اصلی نیز از جنس زنون هستند . چراغ های عقب دارای سه قسمت پره مانند LED هستند که برای تحمل دماهای بسیار بالا ساخته شده است .!!داخل :

در داخل بر خلاف بیرون خودرو تغییرات زیادی رخ نداده است . مثل همیشه از بهترین چرم و جیر خوش رنگ برای داخل کابین استفاده شده است . فرمان هم صورت قبلی خود را دارد . نشان دهنده های پشت فرمان در وسط و بین دو حالت دیجیتال و آنالوگ قرار دارد که دقیقا مثل کارت اینترنت مدل آنالوگ ساده و مدل دیجیتال حاکی از اتوماتیک شده اتومبیل و نمودار های الکترونیک است . تمامی شیشه ها فتوکورونیک براق هستند . مطمئن باشید که شیشه های این خودرو از تست 400 یو وی جان سالم به در می برد .


موتور :

پیشرانه ی این خودرو برابر 12 سیلندر و حجم موتور 6.5 لیتری می باشد . گویند که دارای 650 اسب بخار قدرت در 8000 دور تضمینی است . گشتاور نیز برابر با 660 نیوتن متر می باشد . شتاب خودرو 3.4 ثانیه و حداکثر سرعت آن 340 کیلومتر بر ساعت است . هنوز جای حرف باقی است .
گفتنی است که تمامی این 20 دستگاه پیش فروش شده است و نمایندگی ها از خریداران محترم درخواست کرده اند که بالای 1 میلیون یورویی فقط برای بیعانه بگذارند تا بعد ! پس بدین پایه قیمت این خودرو مشخص نمی باشد .
گفتنی است که صرف به بوگاتی ویرون است . چرا که با قدرت و سرعت بیشتر و در دسترس بودن همه جا , قیمت کمتری را هم باید برایش بپردازید !

نوشته شده در تاریخ شنبه 2 آبان 1388    | توسط: مسعود عجمی & سامان تبریی    |    | نظرات()