Click the image to open in full size.

پس از انتشار خبر تاثیر برانگیز فوت آقای " آندرا پینین فارینا " رئیس شرکت پینین فارینا که بر اثر تصادف با موتورسیکلت خود کشته شده بود این شرکت اقدام به معرفی خودروی جدید خود نمود .هایپریون خودروی روبازی است که برای بزرگداشت خودروهای اینچنینی که در دهه ی ۳۰ تولید می شدند معرفی شده است .پینین فارینا سابقه ی تولید گونه های ویژه را دارد و فراری P4/5 ( بر اساس مدل انزو ) از آن جمله است .این بار رولز رویس دراپ هد كوپه برای تولید خودروی ویژه ی پینین فارینا بر روی آن انتخاب شده است .با برداشتن صندلی های عقب هایپریون به یك خودروی دو نفره تبدیل شده و محل قرارگیری راننده نیز 400 میلی متر عقب تر رفته است .

خطوط نرم و ملایم بدنه در كنار چراغ های عمودی شكل قسمت عقب چهره ی هایپریون را رویایی جلوه می دهد . نحوه ی باز شدن در نیز به سبك خودروهای انگلیسی كلاسیك است و جلب توجه می كند .البته نمای جلو تا حدی متفاوت است و عده ای طرح آن را نمی پسندند و آن را بیشتر شبیه یك اسباب بازی می دانند !


جلوپنجره ی سنتی رولزرویس سر جای خود باقی مانده و چراغ های جلو نیز تركیبی از لامپ های بای زنون و LED است .با تغییرات صورت گرفته بر روی دراپ هد كوپه آیرودینامیك این خودرو بهتر شده و مقاومت كمتری در برابر باد دارد .

بیشتر قسمت های بدنه ی هایپریون از فیبركربن ساخته شده به جز درها كه از جنس چوب سخت می باشند .تزئینات داخلی دراپ هد تا حد زیادی بر سر جای خود باقی مانده ولی یك ساعت كلاسیك قدیمی متعلق به سال 1945 در داشبورد جا سازی شده است تا حال و هوای اصیل تری كابین هایپریون را فرا بگیرد .هایپریون از حیث قوای محركه و ویژگی های فنی تفاوتی با رولزرویس دراپ هد كوپه ندارد .

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 18 آذر 1388    | توسط: مسعود عجمی & سامان تبریی    | طبقه بندی: خودرو های انگلیسی،     | نظرات()