رقابت میان محصول جدید لامبورگینی ، یعنی مدل ریونتون و جت جنگنده ایتالیایی

اندازه تصویر از حدمجاز بیشتر است, به همین دلیل تغییر اندازه یافت, برای مشاهده تصویر در اندازه واقعی بر روی این متن کلیک کنید. اندازه واقعی : 600x450 در حجم 32 کیلوبایت
Click the image to open in full size.اندازه تصویر از حدمجاز بیشتر است, به همین دلیل تغییر اندازه یافت, برای مشاهده تصویر در اندازه واقعی بر روی این متن کلیک کنید. اندازه واقعی : 600x450 در حجم 69 کیلوبایت
Click the image to open in full size.اندازه تصویر از حدمجاز بیشتر است, به همین دلیل تغییر اندازه یافت, برای مشاهده تصویر در اندازه واقعی بر روی این متن کلیک کنید. اندازه واقعی : 600x450 در حجم 76 کیلوبایت
Click the image to open in full size.


تست شتاب میان جت جنگنده تورنادو با خلبانان ورزیده و لامبورگینی ریونتون به رانندگی راننده آزمایشی اصلی شرکت لامبورگینی ، در فرودگاه نظامی برشا در ایتالیا صورت گرفت .

در این جدال و در چند متر ابتدایی از این مسیر 3000 متری ، ابتدا ریونتون پیشی گرفت ولی لحظاتی بعد جت تورنادو برفراز این لامبورگینی مغرور به پرواز در آمد تا سریال شکست خودروهای مغرور از تورنادو همچنان به روال پیشین ادامه یابد .

پایگاه نظامی گدی محلی بود که انتخاب شد برای معرفی این سوپر اتومبیل لامبورگینی به شبکه های تلویزیونی بین المللی ، این انتخاب بدین منظور صورت گرفت که این خودرو در طراحی خود از آئرودینامیک هواپیما مانند بهره میبرد . این منطقه نظامی برای لامبورگینی توسط ژنرال کارلو لندی ، فرماندهی دپارتمان پنجم نیروی هوایی ایتالیا و کلنل اورلیو از بخش ششم سازماندهی شده بود .

طراحی ریونتون که توسط استودیوی طراحی لامبورگینی صورت گرفته ، نت برداری شده از سریعترین هواپیمای جهان مدرن است ، این طراحی که از خطوطی تند و خشن بهره میبرد برای کمتر شدن هر چه بیشتر ضریب درگ و همچنین پایداری بیشتر خودرو در سرعت های بالا بوده است .

در طراحی داخلی این خودرو که تنها 20 دستگاه از آن ساخته می شود ، از دو رنگ طوسی و سبز بهره گیری شده است .

این خودرو که یک میلیون یورو قیمت خواهد داشت و مالیات نیز به آن افزوده می شود در نمایشگاه فرانکفورت که گزارش آن را به حضورتان معرفی کردیم برای اولین بار به جهانیان معرفی شد .

شتاب صفر تا صد این خودرو برابر 3.4 ثانیه و نهایت سرعت ثبت شده در این رکورد گیری نیز برابر 340 کیلومتر در ساعت بوده است .

قدرت موتور 6.5 لیتری و 12 سیلندر این خودرو برابر 650 اسب در دور موتور 8000 میباشد که تورکی برابر 487 پاوند در دور 6000 نیز دارد . نسبت اسب بدست آمده از هر لیتر حجم موتورش نیز درست برابر عدد 100 میباشد .

این خودرو جایزه بهترین طراحی سال 2007 را نیز در ماه گذشته از آن خود کرد و ظاهرا آمده تا افسانه ای را برای لامبورگینی رقم بزند .

منبع:
http://www.carnp.com/newsdetail-fa-870.htm

برای دیدن آلبوم عکس های این گزارش اینجا کلیک کنید .

نوشته شده در تاریخ شنبه 2 آبان 1388    | توسط: مسعود عجمی & سامان تبریی    | طبقه بندی: خودرو های ایتالیایی،     | نظرات()