Click the image to open in full size.

نامی برازنده تر از « فاتح » برای این اتومبیل پیدا نشد . واقعا افرادی که میگن ایرانی حرف می زنه اروپائی عمل می کنه همینه ! زیبا , جادار و واقعا مطمئن ! شاید رنج روور هایی که به صورت کامل ساده و معمولی راهی بازار می شوند برای نسل امروزی اصلا جذاب و جالب نباشه اما هامان به هیچ وجه ارادت خود را نسبت به این شرکت مخفی نکرده .هامان شرکتی است که هیچ موقع از فروش هراسی ندارد و نمی ترسد که محصولاتش باقی بماند پس تمام فکر و ذکر خود را به کار در دست گرفته شده قرار می دهد . برخی از شرکت ها فقط به موتور یا اسپرت یا زیبایی یا هرچیز دیگر به تنهایی می اندیشند و عمل می کنند اما هامان به تمامی نواحی در حد درست به بهترین کیفیت سازگار است .


از نظر زیبایی , موتور , داخل , امکانات , سیستم ایمنی و ... هیچ دریغی به عمل نیامده است . هامان توانسته است با نصب کیت آئرودینامیک به طور حتم نظر هر بیننده یا رهگذری را به طرف خود جلب کند و برای خود تحسین بخرد . همان طور که از که از نام این کیت بر می آید به مقدار زیادی به مورد آئرودینامیک این اتومبیل افزوده است . علاوه به ایمنی و حفظ نکته ی فیزیکی ذکر شده زیبایی خاصی با همراه شدن این کیت به اتومبیل با خودرو همراه شده است . برای مثال با نصب سپر جلو علاوه بر بالا بردن میزان چسبندگی خودرو به جاده , باعث زیبایی وصف نا پذیر آن شده است . در کناره ها رکاب ها علاوه بر این که یک دیفیوز برای خنک کردن دیسک های ترمز به شمار می روند , باعث کاهش ارتفاع خودرو , در نتیجه زیبایی و ایمنی شده است . تایرهای خودرو هم با رینگ مخصوص هامان به اندازه های 20 , 22 و 23 اینچ ارائه شده است . برای بیرون خودرو از کوچکترین موردی دریغ نشده است . برای موتور خودرو تامل بیشتری به عمل آمده است .


قدرت موتور اصلی برگزیده برابر 475 اسب بخار و توان 349 کیلووات و گشتاور 610 نیوتن بر متر می باشد . در ضمن نوع سوخت هم در دو مدل بنزین سوز و دیزل ارائه می شود . قدرت موتور دیزل برابر با 225 اسب بخار است . حجم موتور این مدل هم 2/7 لیتر است که به صورت 6 سیلندر ارائه می شود .


مهمترین موتوری است که الان می خواهم در موردش شرح بدهم . بر روی کیت بدنه ای که شاهد آن هستید یک موتور سوپر شارژر 8 سیلندر 475 اسب بخاری همراه با 610 نیون بر متر می باشد . حالا دیگه نظرتون عوض شده . نه ؟ دلیل این هم که تمام تجهیزات خودرو به یک باره بالا در نظر گرفته می شود , کارایی بهتر و هماهنگی بین اعضا می باشد . حال برای متوقف کردن خودرویی به این عظمت ترمز های دیسکی 8 پیستونه و منفذ دار وارد بازی می شود . از زیبایی فوق العاده و قدرت بسیار بالای موتور که بگذریم به داخل و تزئینات و امکانات اصلی دست می یابیم .


هامان برای این که بیشتر بتواند با مشتری خود رابطه برقرار کند و بتواند از سیلیقه ی وی در ساخت قطعات داخلی بهره ببرد , تزئینات داخلی و دیزاین و انتخاب امکانات را بر عهده ی خود خریدار گذاشته است . مشتری ارجمند این خودرو می تواند کلیه ی امکانات و تشکیلات صوتی تصویری , روکش صندلی ها , کف پوش ها , پدال ها , نوع و رنگ چرم و ... را به صورت کاملا ارادی انتخاب بنماید . برای بیشتر حس شدن تیونر اصلی این خودرو « هامان » بر روی پشت سری های نیز نام هامان حک شده است !

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 21 دی 1388    | توسط: مسعود عجمی & سامان تبریی    | طبقه بندی: خودرو های انگلیسی،     | نظرات()