شرکت Chrysler درحال آماده سازی وسایل نقلیه الکتریکی می باشد . سال گذشته یکی از شرکت های اتومبیل ساز آمریکایی یک پروژه در رابطه با ساخت وسایل نقلیه با توان باتری آغاز کرد که درطول چند سال اخیر محصولات آن به تولید خواهند رسید .

نایب رئیس شرکت بنام Jim Press گفته که یکی از این شرکتها تا اوایل 2010 آغاز بکار می کند . اما کدامیک ؟‌ آیا این شرکت ، Jeep EV که یک مدل بهینه شده از Dodge wrangler می باشد ، خواهد بود یا شاید EV Chrysler است که به عنوان یک مینی ون شهری ساخته خواهد شد . هردوی این محصول دردسته هیبریدی و یا دردسته خودروهای الکتریکی جای می گیرند .
چون از ترکیب باتری های لیاست می باشند . سازنده ماشین آماده ساخت سومین EV بنام Dodge EV کوچک می باشد . لیتیم - یون و یک سیستم موتور الکتریکی که با یک موتور گازوئیلی سنتی سازگار شده اند .
این محصول کوچک دو صندلی دردسته ماشینهای لیتیم - یون ، موتور الکتریکی و سیستم کنترل کامپیوتری می باشد . از گرداننده باتری Lotus Europa که کمی از Dodge Demon بهره گرفته ، این انتظار می رود که درکمتر از 5 ثانیه از سرعت 0 تا 62 مایل رسیده و به ازاء هر بار شارژ تا مسافت 200 مایل راه بپیماید . مقامات شرکت این ادعا را دارند که EV Dodge نسبت بهLotus Europa گازوئیلی و توربو شارژر دار پیشه گرفته و در کمتر از 5 ثانیه از 0 به 62 رسیده و بتواند به بالاترین سرعت 120 مایل درساعت دست پیدا کند .محدوده هدف بطور قابل توجهی درهر شارژ 150 تا 200 مایل است . کارمندان داخلی Chrysler می گویند که قصد دارند بازدهی آنرا حتی بیشتر کنند . چه Dodge EV و یا هر محصول جدید دیگر Chrysler که به بازار عرضه می شود به شدت نامطمئن باقی می ماند . سازنده خودرو درحال حاضر تمام عملیات های سرهم بندی را تعطیل کرده و آنها را مجددا" باز نخواهد کرد تا وقتیکه از ورشکستگی بیرون آید .سرعت این فرآیند رو به افزایش بوده و تا وقتیکه بتواند نجات پیدا کند درتماس با شرکت Fiat ایتالیاست . تمام سه پیش نمونه الکتریکی توسط واحد Chrysler ENVI دردست توسعه هستند . همچنین chrysler پروژه GEM را نیز انجام می دهد که برروی EV ها به اندازه وسائل نقلیه برای کاربردهای محدودتر تمرکز می کند .حتی با این طرح که در بالا مشاهده می کنید میتوان گفت که شرکت های تیونر بیشتر از علاقمندان به خرید آن چشم انتظار بیرون آمد این محصول می باشند به این دلیل که با تیونینگ این مدل خود را معروف تر از آنچه که هستند بکنند .

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 28 مرداد 1389    | توسط: مسعود عجمی & سامان تبریی    | طبقه بندی: --- خودرو های آمریکایی، دوج Dodge،     | نظرات()