پیش‌بینی می‌شود تا حداكثر سه سال آینده میلادی خودروی پژو 208آی جایگزین تولید پژو 207آی در ایران می‌شود. اتوموتیو ورلد در بخشی از گزارش مفصل خود به رابطه میان بزرگترین خودروساز فرانسه با ایران اشاره كرده است. در این بخش از گزارش آمده است: در حالی كه تحریم‌ها علیه ایران مانع از سرمایه‌گذاری شركت‌های خارجی در این كشور شده شركت‌های خودروسازی رنو و پژوی فرانسه كه طی دهه‌های اخیر در بازار ایران حضور داشتند به این حضور خود ادامه داده‌ و دست از سرمایه‌گذاری در ایران نكشیده‌اند.
این گزارش تصریح كرده كه صنعت خودروسازی ایران با وجود تحریم‌های غرب از مهندسان و كارشناسان بااستعداد و با تجربه خود برخوردار است.

زرگترین خودروساز فرانسه قصد دارد به همكاری خود با شركت‌های ایران خودرو و سایپا تا سال 2015 میلادی ادامه دهد كه طی آن شركت ایران خودرو در سال 2012 یا 2013 خودروی پژو 208آی را جایگزین پژو 207 آی خواهد كرد.
از سوی دیگر قرار است مدل جدید رانا در اگوست 2011 تولید شود. همچنین هنوز معلوم نیست شركت پژوسیتروئن تا چه حد به ایران برای تولید این خودرو كمك كرده، اما رانا نوعی طراحی مجدد و تغییر در پلت‌فرم پژو206 به شمار می‌رود.
همچنین در بخش دیگری از گزارش این پایگاه اینترنتی آمده است: افزایش فعالیت پژو در روسیه و سایر كشورهای اروپایی باعث شد تا فروش این شركت در 9 ماهه سال جاری میلادی با رشد 12 درصدی مواجه شود.
برنامه پژو برای سرمایه‌گذاری در بازارهای نوظهور مانند چین، برزیل و آرژانتین نیز تاثیر زیادی در افزایش فروش این شركت در بازار این كشورها داشته است.

نوشته شده در تاریخ جمعه 8 بهمن 1389    | توسط: مسعود عجمی & سامان تبریی    | طبقه بندی: خودرو های فرانسوی،     | نظرات()